Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
128 postów 2542 komentarze

Powrót do normalności

Freedom - Idzie bieda - tyle, że to nie "kryzys" - a rezultat. To naturalny skutek tego, że świat stoi na głowie. Jedynym skutecznym sposobem wyjścia z biedy jest powrót do normalności. Normalność = bogactwo. Normalność = dobrobyt.

Sędziowie i Sądy - klucz do normalności!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś o fundamencie państwa - czyli Sądownictwie...

 Chyba nawet nie zdajemy sobie sprawy jak ważna dla społeczeństwa i ładu społecznego, jak fundamentalna dla istnienia zdrowego i normalnego państwa prawa jest kwestia tego, kto i na jakich zasadach może nas sądzić - czyli komu de facto dajemy władzę rozstrzygania wszelkich sporów i ustalania obowiązujących praw.

Dziś o fundamencie państwa - czyli Sądownictwie...
Zapraszam:

PS. Link do wywiadu, który przeprowadził ze mną portal wGospodarce.pl:http://wgospodarce.pl/informacje/12802-konrad-daniel-podziemnatv-popieram-tylko-jeden-cel-zjednoczenie-sie-polskiego-spoleczenstwa-w-celu-odsuniecia-pookraglostolowej-patologicznej-wladzy-od-wplywu-na-nasze-zycie 

 

 
 

KOMENTARZE

 • DOSKONAŁE !!!
  Cejrowski powiedział kiedyś o sędziach: WSZYSCY WON !!!!!!!!!

  I tak dokładnie trzeba zrobić !!!

  Należy zbudować ŚWIAT RÓWNOLEGŁY, odbierając prowadzenie dotychczasowym struktorom sądowym. Nowy system DYNAMICZNEJ SELEKCJI powinien szybko się ustabilizować, a wtedy stopniowo pozwalnia się i wyśle na emerytury wszystkich sędziów.

  Sędzia powinien mieć moim zdaniem co najmniej 40 lat. Jego opinia powinna być NIESKAZITELNA, a zamiast immunitetu, powinien być ANTYIMMUNITET. Tzn taki człowiek powinien być karany BARDZIEJ, niż zwykły obywatel.

  W zamian - wysoka dożywotnia pensja.

  Tacy ludzie od początku kariery zawodowej bardzo by się pilnowali, aby nie wejść w konflikt z prawem. W ich przypadku uczciwość musiałaby być KRYSTALICZNA, wręcz WYDESTYLOWANA ...
 • Wysłuchałam
  Dużo banałów jest - niestety - przede wszystkim w tym wykładzie (ok. 70 % czasu)

  A tymczasem problem polega przede wszystkim na tym: jak powoływać i odwoływać sędziów zawodowych i czy mają oni ustalać tzw. stan faktyczny, czy też mają to robić losowo wybrani przedstawiciele spoeczeństwa (ławy przysięgłych).

  Bo nie ma potrzeby odkrywać Ameryki. Jest system sądowniczy kontynentalny i system anglosaski. Ten pierwszy, to system w dużym zakresie korporacyjny, ten drugi, to system z wybieralnymi sędziami zawodowymi (którzy tylko kierują rozprawą) i z losowo wybieraną ławą przysięgłych, która orzeka o faktach i winie. Jest jeszcze instytucja impeachmentu niegodnych sędziów i to własciwie wystarczy.

  pozdrawiam
 • @Rebeliantka 13:33:33
  Później posłucham.

  Moim zdaniem jak Państwo ma być demokratyczne to sądy muszą działać zgodnie z systemem demokracji. Na razie jest to niemożliwe, ponieważ, trój-władza nie może dać równowagi społeczeństwu w liczbie nieparzystej, bez udziału społeczeństwa. Mam nadzieję, że wkrótce ten problem rozwiąże się sam przez system binarny – czwór-władzy. I naturalnie: odżyje, polska demokracja, będzie istniało polskie państwo demokratyczne i polskie sądy demokratyczne, będą pracować w systemie równowagi.
  Tak wychodzi w obliczeniach Polskiej Demokracji Kwantowej.
  Serdecznie Pozdrawiam

  ps

  Oczywiście, o demokracji w systemie trójkowym można gdybać do końca świata.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 76 komentarze: 2940
 • posty: 8 komentarze: 432