Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
128 postów 2542 komentarze

Powrót do normalności

Freedom - Idzie bieda - tyle, że to nie "kryzys" - a rezultat. To naturalny skutek tego, że świat stoi na głowie. Jedynym skutecznym sposobem wyjścia z biedy jest powrót do normalności. Normalność = bogactwo. Normalność = dobrobyt.

BEZPRAWNY PODATEK, o którym wszyscy milczą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wzrost podaży pieniądza (każde zwiększenie ilości pieniądza w obiegu) to podatek, który wszyscy płacimy - dzisiaj na rzecz banków - niezależnie od tego czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie.

 Podatek emisyjny (lub inflacyjny jak kto woli) to podatek, który WSZYSCY PŁACIMY OD LAT, tyle, że na rzecz prywatnych banków, bo to one zwiększają podaż pieniądza w tym patologicznym systemie w jakim żyjemy.


Ja tylko zwracam uwagę, że nowo kreowane pieniądze (kwoty o jakie zwiększa się ilość pieniądza) są własnością społeczeństwa - a nie banków i zamiast banków pieniądz powinno raczej tworzyć państwo (społeczeństwo) - i ODDAWAĆ bezpośrednio właścicielom czyli ludziom, społeczeństwu - a ściślej wszystkim użytkownikom danego pieniądza (np. złotówki).


(wykorzystanie tego do finansowania państwa - to tylko logiczna konsekwencja i propozycja, że skoro skarb państwa ma oddać społeczeństwu nowo wyemitowane pieniądze tylko po to, żeby je za chwilę zebrać w podatkach - to są to dwie zupełnie zbędne i kosztowne operacje logistyczne (oddanie ludziom np. "jednych" 40 mld zł - i zebranie w podatku "innych" 40 miliardów zł) - skoro już te pieniądze są w skarbcu państwa)Zapraszam do oglądania i rozpowszechniania nowego nagrania na kanale PodziemnaTV:
https://www.youtube.com/watch?v=0iWOQUAyU6ALINKI:Inflacja wg GUS od 1950r: http://www.stat.gov.pl/gus/5840_1634_PLK_HTML.htm
Podaż pieniądza wg NBP od 1996r.:http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/statystyka/pieniezna_i_bankowa/m3.html

KOMENTARZE

 • BŁĄD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  STRASZNY BŁĄD !!!!!!!!!!!!!

  Otóż pieniądze emituje BANK CENTRALNY.

  Następnie pożycza je BANKOM KOMERCYJNYM, które muszą oddać pieniądze WRAZ Z ODSETKAMI do BC !!!!!!!

  Kto więc zarabia ???

  Otóż w celu odpowiedzi na to pytanie należałoby prześledzić drogę tych pieniędzy.

  A sprawa jest prosta: BK pożyczają pieniądze i inwestują je w OBLIGACJE SKARBU PAŃSTWA, za pomocą których państwo finansuje swoje wydatki.

  Drugi strumień to kredyty udzielane firmom państwowym.

  Trzeci strumień, to kredyty udzielane firmom znajdującym się pod troskliwą opieką państwa lub jego rezydentów.

  Czwarty strumień to pieniądze dla mafii (mającej oczywiście powiązania z władzą).

  Piąty strumień to kredyty dla podmiotów wspieranych przez politykę i ideologię państwa (np. kredyty dla Murzynów w USA).

  Szósty strumień to ochłapy dla gawiedzi ...


  Tak więc to nie banki komercyjne otrzymują te pieniądze ...
 • @Ultima Thule 23:09:15
  Odpowiedz więc na jedno pytanie;
  Jeżeli swoją miesięczną pracę wymieniasz na ..... No właśnie, co dostajesz otrzymując przelew na 5000zł np.
  Dostajesz pieniądze, czyli elektroniczny zapis, że stałeś się właścicielem 5000zł, czy też dostajesz potwierdzenie, że bank jest ci dłużny 5000 zł- czyli weksel?
  A kiedy płacisz za zakupy w sklepie - to co sklep od Ciebie dostaje? Pieniądze? Elektroniczne potwierdzenie posiadania 5000zł jako depozyt, czy weksel banku?

  Freedom pisząc "pieniądze kreowane przez banki" ma na myśli powszechne środki wymiany. Czyli to, co ludzie oficjalnie akceptują jako zapłatę za pracę, towar, usługę

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 76 komentarze: 2940
 • posty: 8 komentarze: 432